Cukorbetegeknek

Tévhitek és igazságok a cukorbetegségről cukorbetegeknek

 

A cukorbetegség egy hosszú távú (krónikus) betegség, amelyben a szervezet nem tudja szabályozni a vérben lévő glükóz (cukor) mennyiségét. A cukorbetegség bonyolult betegség. Ha cukorbeteg, vagy ismersz valakit, akinek ez van, kérdéseid lehetnek a betegséggel kapcsolatban. Sok népszerű tévhit kering a cukorbetegségről és annak kezeléséről. Íme néhány tény, amit tudnod kell a cukorbetegségről! 

 

 

Cukorbetegeknek szóló rovatunk információi

 

A cukorbetegség világszerte egyre elterjedtebb, és súlyos, egész életen át tartó betegség, amely szívbetegséghez, szélütéshez, valamint tartós ideg-, szem- és lábproblémákhoz vezethet. Ezért a cukorbetegeknek szóló rovatunk, minden hasznos információval ellát a cukorbetegségről, azaz a diabetesről. 

 

 

Cukorbetegeknek a cukorbetegség különböző szintjeiről

 

Beszéljünk a cukorbetegségről és a cukorbetegség három típusa közötti különbségről, hogy cukorbetegeknek szóló rovatunk többet segíthessen azoknak a cukorbetegeknek, akiknek segítségre van szükségük a betegség kezelésében a mindennapokban.

 

Tehát mi is pontosan a cukorbetegség, és honnan származik? Cukorbetegeknek fontos tudni a pontos betegség behatárolását. A hasnyálmirigynek nevezett szerv inzulint termel, egy hormont, amely szabályozza a vércukorszintet. Ha túl kevés az inzulin a cukorbetegeknek a szervezetében, vagy ha az inzulin nem működik megfelelően a szervezetben, akkor cukorbetegségben szenvedünk, vagyis olyan állapotban vagyunk, amelyben abnormálisan magas a glükóz- vagy cukorszint a vérben.

 

 

A cukorbetegségről cukorbetegeknek

 

Általában étkezés közben a glükóz belép a véráramba. A glükóz a szervezet tüzelőanyag-forrása. A hasnyálmirigy inzulint termel, hogy a glükózt a véráramból az izom-, zsír- és májsejtekbe mozgassa, ahol a szervezet energiává alakítja. A cukorbetegeknek túl sok a vércukorszintje, mert szervezetük nem tudja a glükózt zsír-, máj- és izomsejtekbe mozgatni, hogy azok energiává alakuljanak át és tárolják őket.

 

 

A cukorbetegség típusairól cukorbetegeknek

 

A cukorbetegségnek három fő típusa van. Az 1-es típusú cukorbetegség akkor fordul elő, ha a szervezet alig vagy egyáltalán nem termel inzulint. Általában gyermekeknél, tizenéveseknél vagy fiatal felnőtteknél diagnosztizálják.

 

De a cukorbetegek körülbelül 80%-a szenved az úgynevezett 2-es típusú cukorbetegségben. Ez a betegség gyakran középfelnőttkorban fordul elő, de fiatal felnőtteknél, tinédzsereknél és mostanság még gyerekeknél is diagnosztizálják a magas elhízási arány miatt. A 2-es típusú cukorbetegségben a zsír-, máj- és izomsejtek nem reagálnak megfelelően az inzulinra.

 

A cukorbetegség másik típusát terhességi cukorbetegségnek nevezik. Ez az, amikor a terhesség alatt magas vércukorszint alakul ki egy olyan nőnél, aki korábban nem volt cukorbeteg. A terhességi cukorbetegség általában a baba születése után megszűnik. De még mindig figyelj! Ezeknél a nőknél nagyobb a 2-es típusú cukorbetegség kockázata az elkövetkező 5 évben, életmódváltás nélkül. Ha kezelőorvosod azt gyanítja, hogy cukorbetegséged van, valószínűleg hemoglobin A1c tesztet fog végezni. Ez a vércukorszinted átlaga 3 hónap alatt.

 

Prediabéteszed van, ha az A1c értéke 5,7-6,4%. Bármi, ami 6,5% vagy magasabb, azt jelzi, hogy cukorbetegséged van. A 2-es típusú diabétesz egy ébresztő, hogy összpontosíts az étrendre és a testmozgásra, hogy megpróbáld szabályozni a vércukorszintet és megelőzni a problémákat. Ha nem szabályozzuk a vércukorszintet, szemproblémák léphetnek fel, fekélyek és fertőzések léphetnek fel a lábban, magas vérnyomás és koleszterinproblémák, valamint vese-, szív- és egyéb alapvető szervek problémái jelentkezhetnek.

 

Az 1-es típusú cukorbetegeknek minden nap inzulint kell szedniük, általában tűvel a bőr alá fecskendezve. Néhány ember képes lehet olyan pumpát használni, amely folyamatosan inzulint juttat a szervezetükbe. A 2-es típusú cukorbetegek diétával és testmozgással szabályozhatják vércukorszintjüket. De ha nem, akkor egy vagy több gyógyszert kell bevenniük a vércukorszint csökkentésére. A jó hír az, hogy a bármilyen típusú cukorbetegségben szenvedőknek, akik jól kontrollálják vércukorszintjüket, koleszterinszintjüket és vérnyomásukat, alacsonyabb a vesebetegség, a szembetegség, az idegrendszeri problémák, a szívroham és a szélütés kockázata. élni, hosszú és egészséges életet.
 

2023-08-30

Mit tegyél, ha hirtelen leesik a vércukrodban? 5 Hasznos Tipp Cukorbetegeknek

A cukorbetegség fontos kihívásokat és felelősséget hordoz magában, és az egyik legkritikusabb pillanat, amikor hirtelen leesik a vércukorszint. Ilyenkor gyors és hatékony reakcióra van szükség annak érdekében, hogy elkerüljük a komolyabb problémákat. Ebben a cikkben összegyűjtöttünk öt hasznos tippet, amelyek segíthetnek, ha hirtelen leesik a vércu...

2023-08-15

5 édesség, amelyet akár cukorbetegen is bátran fogyaszthatsz!

Az egészséges életmód és a cukorbetegség kezelése nem feltétlenül zárja ki az édességek és desszertek élvezetét az életedből. Az alábbi cikkben összegyűjtöttünk 5 olyan finomságot, amelyeket bátran beilleszthetsz a cukorbeteg diétádba anélkül, hogy megterhelnéd vércukorszintedet. Mindegyik édességre különleges receptet és elkészítési útmutatót is a...

2023-08-04

A legjobb és legrosszabb ételek a 2 típusú cukorbetegeknek

A megfelelő étrend és életmód jelentős szerepet játszik a cukorbetegség kezelésében és kontrollálásában. A helyes táplálkozás lehetővé teszi, hogy a cukorbetegek normális vércukorszintet tartson, elkerülje az ingadozásokat, és csökkentse a szövődmények kockázatát.

2023-07-19

Cukorbetegként étteremben: így étkezz okosan!

Az étkezés fontos szerepet játszik az egészséges életmód fenntartásában, és különösen fontos azoknak, akik cukorbetegséggel küzdenek. Amikor étterembe látogatunk, azonban néhány kihívással kell szembenéznünk. Az éttermi ételek gyakran magas zsír-, só- és cukortartalmúak lehetnek, ami nem ideális a cukorbetegek számára. De ne essünk kétségbe! Néhány...

2023-01-08

A 6 legjobb organikus étel a cukorbetegség szabályozásához

A cukorbetegség világszerte súlyos egészségügyi probléma. A cukorbetegek vércukorszintje magas lesz az inzulinhiány, a szervezet inzulinfelhasználási képtelensége vagy mindkettő miatt. A magas vércukorszint kezelésének egyik módja a diéta. A megfelelő élelmiszerek kiválasztása segíthet megelőzni a 2-es típusú cukorbetegséget, és megállíthatja a cuk...

2022-12-03

1-es és 2-es típusú diabétesz: mi a különbség?

A cukorbetegségek között több típust különböztetünk meg: inzulinrezisztencia (ITT tudtok ezzel kapcsolatban ételajánlót olvasni), pre-diabétesz, 1-es típusú cukorbetegség, 2-es típusú cukorbetegség és terhességi cukorbetegség. A cikkünkben bemutatjuk a cukorbetegség (diabétesz) jeleit, tüneteit és megválaszoljuk, hogy mi a különbség az 1-es és 2-es...