7 rossz szokás, amit meg kell szakítanod, ha tényleg fogyni akarsz
A testsúly egészséges tartományba hozása sokkal többről szól, mint a kinézeted. A kutatások azt mutatják, hogy az egészséges testsúly megőrzése kulcsfontosságú lehet számos betegség megelőzésében. Ezek közé tartozik a 2-es típusú cukorbetegség, a szívbetegség, a magas vérnyomás, az ízületi gyulladás és legalább 13 különböző típusú rák. Ez egy erőteljes motiváció a súlycsökkentő erőfeszítések megkezdéséhez. De sokan küzdenek azért, hogy jelentős változtatásokat hajtsanak végre a testükön. A folyamat szükséges lépése annak megvizsgálása, hogy milyen szokások működnek vagy nem.

1. Csak a kalóriákra koncentrálsz
A fogyás „kalória be, kalóriák ki” elmélete kissé félrevezető. Sok súlycsökkentő terv a kalóriákat helyezi programja középpontjába. De nem minden kalória egyenlő. A kiegyensúlyozott étkezésből származó 2000 kalória különbözik a snackekből származó 2000 kalóriától.
A kiegyensúlyozott étkezés kevesebb cukrot, több fehérjét és rostot tartalmaz. Nem fog megugrani a vércukorszinted úgy, ahogy a snackeknél. Az étkezésben lévő rostok hosszabb ideig segítenek megőrizni a jóllakottságot.
Egy tanulmány szerint azok az emberek, akik kevesebb cukrot, finomított szénhidrátot és magasan feldolgozott élelmiszert ettek, többet fogytak, mint azok, akik kalóriát számoltak. Mivel több zöldséget és teljes értékű ételt fogyasztottak. És soha nem is figyelték a kalóriabevitelüket.
2. Spórolsz a fehérjével
Egy másik dolog, amire gondolni kell az ételek és snackek kiválasztásakor: a tápanyagsűrűség. És ez magában foglalja az elegendő fehérje bevitelét is.
Több fehérje fogyasztásával számos jóllakottságérzetet okozó hormon fokozódik. Ez kevesebb éhségérzethez vezet, ezért a fő oka annak, hogy a fehérje segít a fogyásban. Ezáltal kevesebb kalóriát is eszel és segít a test összetételében azáltal, hogy csökkenti a zsír mennyiségét.
3. A zsírtól való félelem
Bizonyos típusú zsírok, például a transzzsírok és a telített zsírok egészségtelennek minősülnek. Ez azért van, mert növelik a rossz koleszterin szintjét a szervezetben. De nem szabad teljesen távol maradnia a zsírtól. A testünknek szüksége van rá, hogy megfelelően működjön. A zsírok utoljára hagyják el az emésztőrendszert. Ez azt jelenti, hogy a zsírok segítségével hosszabb ideig teltebbnek érezhetjük magunkat. Megóvnak minket attól, hogy túl sokat együnk vagy nassoljunk.
Az egészséges zsírokat egyszeresen és többszörösen telítetlennek nevezik. A szervezetnek szüksége van rájuk a megfelelő működéshez. Például egyes vitaminok zsírban oldódnak. Ez azt jelenti, hogy ha nincs elegendő zsír az étkezésekben, nem tud annyi tápanyagot felszívni. Keresd az egészséges zsírokat az olyan élelmiszerekben, mint az olívaolaj, az avokádó, a hal, az egész tojás és a dió.
4. Cukor- és sócsapdákba esés
A cukor magas kalóriatartalmú, de tápanyagtartalma alacsony. Tehát a túl sok fogyasztás szabotálja az erőfeszítéseidet. A salátaöntetek, a fűszerek, a reggeli gabonapelyhek és az ízesített joghurtok mind tartalmaznak rejtett cukrokat.
Ez a sóval is előfordulhat. Ha túl sokat eszel belőle, felfúvódhatsz és visszatarthatod a vizet, ami plusz kilóként jelenik meg a mérlegen. Ez különösen igaz, ha nem iszol elég vizet a sóbevitel kiegyensúlyozásához.
5. Az éhségérzet figyelmen kívül hagyása
Úgy tűnhet, hogy egy snack vagy étkezés kihagyása segít kordában tartani az ételfogyasztást. De az éhségérzet figyelmen kívül hagyása nem jó ötlet.
Ha kihagyod az étkezéseket, lelassul az anyagcseréd. Az anyagcsere a szervezet folyamata, amely során a táplálékot energiává alakítja. A tested túlélési módba lép, hogy megpróbálja megtakarítani az energiát. A lelassult anyagcsere még nehezebbé teheti a kilók leadását. Vércukorszinted akkor is csökken, ha kihagyod az étkezéseket. Ha hagyod, hogy nagyon éhes legyél, az impulzív döntésekhez és túlevéshez vezethet.
6. Nem tervezel előre
Próbáld megszokni a heti célok kitűzését és rendszeresen ellenőrizni önmagadat, hogy szükség szerint módosíts valamit, ha kell. Lehet, hogy az volt a terved, hogy kitisztítod a hűtődet, és feltöltöd friss, egészséges élelmiszerekkel , de ez valahogy sosem történik meg. Ha egy terv nem működik, változtasd meg új ismeretei alapján, hogy legközelebb sikeresebb legyen. A tervezés és a célok kitűzése segít összpontosítani, ez azért fontos, mert a szokások megváltoztatása kényelmetlen lehet. Könnyű visszasodródni a komfortzónádba. Egy terv segíthet megőrizni a motivációt és elősegíteni a továbblépést.