újszülött alvás; baba alvás; nem alszik a baba; sokszor felkel a baba

Főoldal > 4 lehetőséges ok, amiért az újszülött babád nem alszik éjszaka

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

4 lehetőséges ok, amiért az újszülött babád nem alszik éjszaka


2023/03/03
NA

Csak aludj, amikor a baba alszik! Nos, ez nagyszerű tanács, ha a kicsi valóban pihen. De mi van akkor, ha több időt töltesz egy tágra nyílt szemű újszülöttel, mint amennyit sikeresen aludni is tudsz? Olvass tovább, hogy megtudj öt gyakori okot, amiért egyes csecsemők szeretik az éjszakai életet, és mit tehetsz azért, hogy babád visszatérjen az alvó vonatra.

Újszülött alvása

1. A baba nem tudja, hogy éjszaka van-e vagy nappal

Néhány csecsemő elkezd aludni az úgynevezett nappali/éjszakai megfordítási ütemterv szerint.  A baba jól alszik a nap folyamán, de éjszaka ébren van. Frusztráló és kimerítő jelenség, de ideiglenes.

Íme néhány dolog, amit megtehetsz, hogy segíts a babádnak megtanulni, hogy a nap a játékra, az éjszaka pedig a pihenésre való:



 

Tartsd őket egy kicsit tovább ébren a nap minden ébrenléti időszakában. Ez segít növelni az alvás szükségességét később.  Egyes alvásszakértők azt javasolják, hogy etetés után néhány percig játssz a babával, ahelyett, hogy hagynád, hogy a baba elaludjon. 

Vidd ki a babát a szabadba és a napra (természetesen győződj meg róla, hogy jól védve legyen a babád az időjárás viszontagságaitól). A természetes fény segít visszaállítani a belső órájukat. Ha nem tudsz kijutni a szabadba, helyezd a baba kiságyát vagy fészkét egy olyan ablak közelébe, amely állandó, erős fényt kap.

 

Tartsd alacsony fényen a lámpákat, vagy kapcsold le őket éjszaka bárhol a baba hálószobájának közelében. Hasonlóképpen viselkedjünk a hangokkal is este.

 

Fontold meg, hogy éjszaka bepólyázod a babát, hogy a karjai és a lábai ne mozduljanak el  a természetes izomrángástól, és ne ébressze fel őt.  

 

2. A baba éhes

Ha szoptatsz, a tej gyorsan megemésztődik.  Ez azt jelenti, hogy a baba éhesen ébredhet fel éjszaka, és készen áll arra, hogy megtöltse a hasát.
Az éhség gyakori oka annak, hogy a csecsemők éjszaka felébrednek.  A csecsemőknek enniük kell a növekedéshez. Ha tudod, hogy csak néhány órával korábban tápláltad a babádat, ellenőrizd, hogy az ételre van-e szüksége a kicsinek. A szomjúság egy másik oka annak, hogy a csecsemők felébrednek. 

 

3. A baba nem érzi jól magát 

Szinte mindig történik valami az újszülött testével, és sok minden kényelmetlen lehet a számára.
 
-    lehet elkezdett fogzani
-    megfázott vagy allergiája van
-    székrekedése van
-    fáj a pocakja a bélgázoktól

Mindezek a dolgok miatt   a baba gyakran felébred az éjszaka folyamán.   Fordulj gyermekorvosodhoz, ha azt gyanítod, hogy fájdalom vagy allergia lehet a tettes. Ha úgy gondolod, hogy a bélgáz a probléma, vannak olyan természetes gyógymódok, amelyek segíthetnek, például a baba masszírozása vagy tornáztatása a gáz enyhítésére.

 

4. A babádnak szüksége van rád

Egyes csecsemők annyira szerelmesek az anyukájukba, hogy nem tudnak időt pazarolni az alvásra. A baba tudni akarja, vagy csak érezni akar téged. Igen, az éjszaka közepén.
Egyes szülők  úgy találják, hogy az ugyanabban a szobában alvás  segít a babának közel érezni magát, miközben továbbra is lehetővé teszi a szülők számára, hogy pihenjenek. (Ne feledd, hogy az Amerikai Gyermekgyógyászati Akadémia a szobát ajánlja megosztásként, nem a közös ágyat! Az kifejezetten veszélyes, főleg egy újszülöttel.)

 

A legtöbb esetben az újszülöttek éjszakai ébrenléte a baba életének korai szakaszaiban vannak csak jelen. Örökkévalóságnak tűnhet, amikor kimerült vagy, de gyakran csak néhány napig vagy hétig tart ez az állapot. Az is valószínű, hogy a legtöbb oka annak, hogy a kicsi ébren van, átmeneti, és nem vészhelyzet. 
Ha úgy gondolod viszont, hogy gyermeked diagnosztizálatlan betegségben vagy allergiában szenved, beszélj a gyermekorvossal. 




Egyéb cikkek



Legfrissebb cikkek


Így reggelizz cukorbetegként - Ezt a 8 szabályt tartsd be!
A cukorbetegség kezelése során a megfelelő reggeli kiválasztása kiemelten fontos, hogy stabilizálni lehessen a vércukorszintet és energiával feltölteni a nap kezdetén.
Így segíthet egy diabetológus kezelni a cukorbetegségedet!
Ebben a cikkben áttekintjük, hogy hogyan segíthet egy diabetológus a cukorbetegség kezelésében, és bemutatunk néhány kulcsfontosságú tippet az optimális egészség eléréséhez.
A cukorbetegség és a Hepatitis C kapcsolata: Kutatások igazolják az összefüggést
A cukorbetegség és a hepatitis C közötti kapcsolatok és összefüggések kutatása az egészségügyi szakemberek és a betegek körében egyaránt kiemelt figyelmet kap, mivel az egyidejű jelenlétük jelentősen befolyásolhatja a betegek kezelését és prognózisát.
A cukorbetegség kezelése

A cukorbetegség egyre több ember mindennapját megkeseríti, azonban ha nem kezeljük más betegségek forrása is lehet. Tudj meg többet a cukorbetegségről cukorbetegeknek szóló oldalunkon, böngéssz cukormentes és egészséges receptjeink között, és informálódj a dietetikai kisokosból a Diabetesnet.hu oldalán! Segítünk kezelni a cukorbetegséggel járó tüneteket!

Tévhitek és igazságok a cukorbetegségről

A cukorbetegség a modernkor egyik legelterjedtebb egészségügyi problémája, és sokan még csak nem is tudják, hogy cukorbetegek. A Diabetes.hu oldalon lerántjuk a leplet a cukorbetegséggel szembeni tévhitekről és számtalan olyan tippet olvashatsz nálunk, amelyek valóban segítenek a cukorbetegséged kezelésében! Dietetikai tanácsok a cukorbetegség leküzdéséhez.

Dietetikai kisokos és egészséges receptek tárháza

Egészségmegőrzésünk és betegségeink kezelésének velejárója a megfelelő és célszerű táplálkozás. A Diabetesnet.hu oldalon rengeteg egészséges és cukormentes receptet olvashatsz, amiket könnyedén beilleszthetsz a diétádba. A dietetika a táplálkozástudománnyal foglalkozó tudományág, így az oldalon is szakértői és orvosok által alátámasztott tanácsokkal segítjük az egészséges táplálkozásod kialakítását cukorbetegként!

Minden, ami a cukorbetegséggel kapcsolatos!

Érdekes cikkek és tartalmak, konkrét tanácsok a cukorbetegség és az inzulinrezisztencia kezeléséhez. Tudj meg többet az inzulinról, a cukorbetegség megelőzéséről és kezeléséről, a cukorbetegség szintjeiről, a terhességi cukorbetegségről és mindent, ami csak egy cukorbeteget érdekelhet. A szakértői és orvosi tanácsok mellett rengeteg egészséges és cukormentes receptet találhatsz, ráadásul a diétád sikerességét is támogatjuk hasznos információkkal! Diabetesnet.hu a cukorbetegség, inzulinrezisztencia és inzulinérzékenység weboldala!