Mikor, és mit lehet enni a fog implantáció után? Étkezés fog implantáció után, ezeket eheted fog implantációval

Főoldal > Mikor, és mit lehet enni a fog implantáció után?

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Mikor, és mit lehet enni a fog implantáció után?


2022/11/23
VN

A fogászati implantátumok nagyszerű megoldást jelentenek mindazok számára, akik szeretnék visszaállítani mosolyukat és önbizalmukat. Ugyanis ezzel a módszerrel lehet pótolni a hiányzó fogakat. Míg a fogimplantációs műtét rutin eljárás, bizonyos utókezelésekre lesz szükség, különösen az étkezés során. Körülbelül egy héttel a fogbeültetés után tudsz majd normálisan étkezni, de persze addig is ehetsz dolgokat. Miket, és mikor? Mutatjuk!

Mikor, és mit lehet enni a fog implantáció után?

Fog implantátum Budapesten? Keresd a Dentorho Fogászat szakembereit, akik nemcsak a legjobb eszközökkel, hatalmas szaktudással és tapasztalattal várnak, hanem barátságos ellátásokkal is!

 



Mi történik a fogbeültetésem utáni első 12 órában?

Az a terület, ahol az implantátumot megkaptad, a beavatkozás után néhány órával zsibbadt lesz. Az eljárás utáni első hat órában ezért csak lágy ételeket tudsz majd fogyasztani. Az olyan lágy ételek, például az almaszósz, a joghurt és a turmixok tökéletes választásnak fognak bizonyulni. Győződj meg róla, hogy bármit is fogyasztasz, ne tartalmazzon magvakat, dióféléket vagy bármi mást, ami szilárdnak tűnik. Vigyázz rá, hogy a beültetés helyén ne rágj, mert ezzel csökkenthető a stresszt ezen a területen. Az első hat óra után áttérhetsz néhány kemény, de puha jellegű ételre. Ezek közé tartozik a tészta, a főtt zöldségek és a tojás. Az implantátum területe már nem érződik zsibbadtnak, de ettől továbbra sem ajánlott itt rágnod!

 

Milyen ételeket ehetek a fogbeültetés utáni első héten?

Az első 12 óra után elkezdhetsz visszatérni a szokásos étrendhez, de óvatosnak kell lenned. Rengeteg különböző ételt fogyaszthatsz, változatosan étkezhetsz! A fehérjék, például a tojás, a csirke, a hal és a darált marhahús tökéletesnek bizonyulnak, különösen, ha főzve vannak, és nem kemények. Az egészséges szénhidrátok közé tartozik az édesburgonya, a zab és a banán. Tejtermékeket, például fehérjeturmixokat vagy joghurtot is fogyaszthatsz. Ügyelj arra, hogy megfelelően hidratált maradj, ehhez fogyassz kellő mennyiségű vizet! Kerüld az étkezés kihagyását, mert a gyógyulási folyamat gyorsabban megy végbe, ha a szokásos módon étkezel. A rágást az implantátum beültetési helye közelében is elkezdheted, de ezen a területen ne rágj túl erősen.

 

Milyen ételeket kerüljek a fogbeültetés utáni első héten?

Sok mindent lehet enni, de nem árt óvatosnak lenni, a legjobb eredmény érdekében! A műtét utáni első héten mindenképpen kerülje az alábbi ételeket:

  • Ne használj szívószálat ivás közben.
  • Kerüld a szénsavas italokat, mivel ezek savasak és károsíthatják az implantátumot.
  • Kerüld a ropogós, ragadós és egyéb súroló hatású ételeket, amelyek az implantátum útjába kerülhetnek. Ide tartoznak a magvak, chipsek és más kemény ételek.
  • A paradicsom és a narancs savasak, és károsíthatják a területet.
  • A forró vagy fűszeres ételek irritálhatják a területet. Ne fogyassz forró levest, kávét, teát vagy válogatott csípős paprikát.

Az első hét után vissza lehet térni a normál étrendre! 







Legfrissebb cikkek


Így kezelhető a cukorbetegség természetesen, gyógyszerek nélkül
Sokan keresik az alternatív megoldásokat a cukorbetegség kezelésére, és szeretnék kiegészíteni a hagyományos terápiát természetes módszerekkel. Mutatjuk mi kell ehhez!
Kicsi, fekete foltokat, pöttyöket látsz? Ilyen összefüggésben van a cukorbetegséggel!
Az apró, fekete foltok vagy pöttyök megjelenése a bőrön azonban fontos figyelmeztető jel lehet, amelyre érdemes odafigyelni a betegség korai felismerése és kezelése érdekében.
Magas a koleszterinszinted? Akkor ezeket az ételeket kerülnöd kell!
Magas koleszterinszint jelentős egészségügyi kockázatokat hordoz magában, de szerencsére sokat tehetünk annak csökkentése érdekében azáltal, hogy odafigyelünk az étrendünkre és kerüljük azokat az ételeket, amelyek emelhetik a koleszterinszintet.
A cukorbetegség kezelése

A cukorbetegség egyre több ember mindennapját megkeseríti, azonban ha nem kezeljük más betegségek forrása is lehet. Tudj meg többet a cukorbetegségről cukorbetegeknek szóló oldalunkon, böngéssz cukormentes és egészséges receptjeink között, és informálódj a dietetikai kisokosból a Diabetesnet.hu oldalán! Segítünk kezelni a cukorbetegséggel járó tüneteket!

Tévhitek és igazságok a cukorbetegségről

A cukorbetegség a modernkor egyik legelterjedtebb egészségügyi problémája, és sokan még csak nem is tudják, hogy cukorbetegek. A Diabetes.hu oldalon lerántjuk a leplet a cukorbetegséggel szembeni tévhitekről és számtalan olyan tippet olvashatsz nálunk, amelyek valóban segítenek a cukorbetegséged kezelésében! Dietetikai tanácsok a cukorbetegség leküzdéséhez.

Dietetikai kisokos és egészséges receptek tárháza

Egészségmegőrzésünk és betegségeink kezelésének velejárója a megfelelő és célszerű táplálkozás. A Diabetesnet.hu oldalon rengeteg egészséges és cukormentes receptet olvashatsz, amiket könnyedén beilleszthetsz a diétádba. A dietetika a táplálkozástudománnyal foglalkozó tudományág, így az oldalon is szakértői és orvosok által alátámasztott tanácsokkal segítjük az egészséges táplálkozásod kialakítását cukorbetegként!

Minden, ami a cukorbetegséggel kapcsolatos!

Érdekes cikkek és tartalmak, konkrét tanácsok a cukorbetegség és az inzulinrezisztencia kezeléséhez. Tudj meg többet az inzulinról, a cukorbetegség megelőzéséről és kezeléséről, a cukorbetegség szintjeiről, a terhességi cukorbetegségről és mindent, ami csak egy cukorbeteget érdekelhet. A szakértői és orvosi tanácsok mellett rengeteg egészséges és cukormentes receptet találhatsz, ráadásul a diétád sikerességét is támogatjuk hasznos információkkal! Diabetesnet.hu a cukorbetegség, inzulinrezisztencia és inzulinérzékenység weboldala!